Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Súčasnosť

 

Dolné Vestenice dnes...

vreckovci (7).jpg

(foto: rod. Vrecková, letecký pohľad na obec)


     V povojnových rokoch nastal prudký rozvoj obce. V súčasnosti sa obec zaraďuje počtom obyvateľov, rozvinutou občianskou vybavenosťou a infraštruktúrou medzi najväčšie v okrese. Žije tu 2537 (údaj k 1. 1. 2016) obyvateľov s najväčším zastúpením produktívnej strednej generácie. Na poste vedenia obce sa v posledných obdobiach vystriedali: v rokoch 1976 - 1990 p. Jozef Šuhajda, v rokoch 1990 - 1998 Ing. Michal Jedinák, v rokoch 1998 - 2010 Ing. Marián Krajčo, v rokoch 2010 - 2014 Ing. Michal Jedinák a od roku 2014 Ing. Kvetoslava Šimorová. Pracovné príležitosti poskytujú tri gumárenské podniky, z toho dva so zahraničnou účasťou. V obci je vybudovaná kanalizácia s vlastnou ČOV, plynofikácia a odpadové hospodárstvo. Pre občanov je zabezpečená základná zdravotná starostlivosť- ambulancia všeobecného lekára, detská ambulancia, stomatologická ambulancia, ambulancia očného lekára, lekáreň. Na voľnočasové aktivity slúži knižnica, detské ihriská, Dom kultúry, Klub dôchodcov, Materské centrum, klubovne. V obci sú prevádzkované aj dva Domovy sociálnych služieb. Občiansku vybavenosť dopĺňajú poisťovňa, bankomaty, káblová televízia, predajňa pohonných hmôt. Služby rozmanitého charakteru sú poskytované prostredníctvom siete súkromných podnikateľov. Vyučovací proces detí prebieha v zrekonštruovanej Základnej škole s materskou školou. V roku 2014 bola uvedená do prevádzky aj časť novovybudovanej telocvične. Obec má nanovo zrekonštruované verejné osvetlenie a obecný rozhlas z vlastných prostriedkov a dotácií a prostredníctvom financovania cez Ministerstvo financií SR aj inštalovaný bezpečnostný a kamerový systém a zrekonštruované ihrisko.
Súčasné dianie je bohaté na kultúrno-spoločenské i športové podujatia. K tým tradičným patrí Pochovávanie basy, Stavanie mája,
Súťaž vo varení kapustnice a gulášu, Oslavy MDD, Cesta rozprávkovým lesom, Oslavy SNP, Dolnovestenický deň a mnohé iné. Svoju činnosť aktívne rozvíjajú spoločenské organizácie.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Ak potrebujete zistiť, kam patrí aký druh odpadu, poradíme Vám! Pozrite si, prosím, našu príručku k triedeniu odpadu v našej obci.

112 európske číslo tiesňového volania, ktoré môžete volať bezplatne kdekoľvek v EÚ

155 Rýchla zdravotná pomoc

150 Hasiči

158 Polícia

0850 111 313 Linka záchrany - lekár, ktorý poradí, ako poskytnúť prvú pomoc

webygroup

Úvodná stránka