Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jednota dôchodcov na Slovensku, ZO

Jednota dôchodcov na Slovensku, ZO

 

Zodpovedná osoba + kontakt: Marta Miškeová, 0908 199 892

 

Dátum začatia činnosti v obci: 4. 5. 2011

 

Počet členov: 112

 

Základná všeobecná charakteristika organizácie:

     Jednota dôchodcov na Slovensku je občianske združenie, ktorého poslaním je aktívne pôsobiť pri presadzovaní požiadaviek, ktoré vytvárajú podmienky pre dôstojné zabezpečenie života dôchodcov, vykonávať rôzne aktivity za účasti svojich členov pre ich zdravie, poučenie i zábavu, vytvárať priateľskú atmosféru medzi členmi, poriadať kultúrne a poznávacie zájazdy, rehabilitačné pobyty, organizovať výstavy, kultúrne podujatia, pomáhať prestárlym občanom, organizovať brigádnickú činnosť pre zveľaďovanie životného prostredia, spolupracovať s mládežou a pod.

Organizácia v čase ustanovujúcej členskej schôdze mala 66 členov. Postupne sa rozrástla až na dnešných 112 členov. Lákadlom je bohatá činnosť v duchu vyššie uvedeného. Členovia sa s výnimkou letných dovolenkových mesiacov stretávajú každú stredu v Klube dôchodcov na rôznych prednáškach, besedách, pri spoločenských hrách, tréningoch pamäti, výstavách, oslavách, usporiadali sme napr. spomienkové poetické popoludnie k oslobodeniu obce, módnu prehliadku, riešenie hlavolamov, krížoviek, SUDOKU, Burzu nepotrebných vecí pre charitu, oslavy Dňa matiek, beseda o zážitkoch z dovoleniek, zdravotné prednášky MUDr. Kováčika, spomienka na zosnulých členov, vianočná výzdoba, veľkonočná výzdoba, pletenie korbáčov, posedenie pod jedličkou s pohostením a programom, program členov RK klubu s vianočným pásmom, rôzne informácie o poskytovaných výhodách pre dôchodcov.

Organizované sú zájazdy do divadla A. Bagara v Nitre, do Štátnej opery v Banskej Bystrici a rôzne poznávacie zájazdy. O tieto podujatia je vždy veľký záujem. Členovia pravidelne navštevujú prestárlych občanom v Dome seniorov Jeseň aj v Dome seniorov Sýkorka v Dolných Vesteniciach s kultúrnym programom a veselou muzikou, organizujú zber papiera, starajú sa o kvetinové záhony v obci, ich okopávanie, strihanie, úpravu, polievanie. V minulosti sa členovia zúčastnili obnovenia tradície vestenickej oberačky čerešní, kde prítomných pohostili tradičnými vestenickými melencami. Každoročne sa zúčastňujú športovej olympiády dôchodcov v Partizánskom, vždy s úspechom aspoň 4 medailí a tiež petangového turnaja v Hradišti, kde napríklad v roku 2018 získalo mužské družstvo 3. miesto. V klube dôchodcov sa konajú pravidelne súťaže v hre "Človeče, nehnevaj sa!". Organizácia sa zapája aj do rôznych podujatí organizovaných obcou, v letných mesiacoch organizuje vychádzky do prírody spojené s opekačkou.

V mnohých akciách spolupracuje s inými spoločenskými organizáciami v obci ako je SZPB a SZZP.

 

Podujatia, na ktorých sa organizácia v obci podieľa/ktoré organizuje:

Turistický pochod k pamätníku a bunkrom v Hradištnici,

položenie venca pri príležitosti osláv oslobodenia vlasti od fašizmu,

výstavy prác šikovných rúk,

návštevy v Domove seniorov,

zájazdy kultúrne i poznávacie,

katarínska zábava pre seniorov v obci.

 

Členovia/výbor:

predseda: Marta Miškeová

podpredseda: Jozef Illa

tajomník: Ľudmila Illová

hospodár: Mgr. Drahomíra Králiková

členovia: Ing. Ladislav Jurík, Vladimír Pytel, Magdaléna Olejková, Marta Masárová, Mária Vavrová, Marta Kirschbaumová, Jolana Cagáňová, Bernardína Ducká, Elena Košťálová

revízna komisia: Anton Olejka, Eva Danišková, Viera Valkovičová

 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Ak potrebujete zistiť, kam patrí aký druh odpadu, poradíme Vám! Pozrite si, prosím, našu príručku k triedeniu odpadu v našej obci.

112 európske číslo tiesňového volania, ktoré môžete volať bezplatne kdekoľvek v EÚ

155 Rýchla zdravotná pomoc

150 Hasiči

158 Polícia

0850 111 313 Linka záchrany - lekár, ktorý poradí, ako poskytnúť prvú pomoc

webygroup

Úvodná stránka