Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

eRko - HKSD

eRko Dolné Vestenice

(patrí pod eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí na Slovensku)

 

Zodpovedná osoba + kontakt:

PaedDr. Marta Magdinová, 0904 469 910

 

Dátum začatia činnosti v obci: 9. 10. 2002

 

Počet členov: 25

 

Základná všeobecná charakteristika organizácie:

     eRko – HKSD je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom tohto hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi na stretnutiach v malých skupinách. Cieľom eRka je pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú.

     V rámci eRka v Dolných Vesteniciach sa na stretkách stretávajú deti vo veku od 2 do 15 rokov. V priestoroch eRkoklubovne, prípadne v inom prostredí, pod vedením animátora spolu diskutujú na rôzne témy, rozvíjajú svoje schopnosti pri tvorivých a hrových činnostiach, budujú si správny vzťah k viere aj k iným ľuďom a učia sa mnohým potrebným čnostiam pre svoj ďalší život. Stretká sa konajú jedenkrát týždenne. Ide o otvorené spoločenstvo pre všetkých, ktorí majú záujem.

     eRko Dolné Vestenice patrí pod oblastné centrum Hradište. Preto sa aj deti a mladí z našej obce zúčastňujú aktivít so širšou pôsobnosťou, ako sú napr. Deň života, oblastné stretnutia, víkendovky, kurzy, Biblický deň, púť detí do Rajeckej Lesnej, vyielacia pobožnosť v Nitre.

     Zapája sa tiež do rozličných celoslovenských akcií, ako: Detský čin pomoci, Biela stužka, Deň počatého dieťaťa, Sviečka za nenarodené deti, Vypni telku - zapni seba a koledovanie Dobrá novina.

     Medzi pravidelné aktivity v obci patrí októbrový čin pomoci, adventné tvorivé dielne, Jasličková pobožnosť, detská krížová cesta a pomoc pri Ceste rozprávkovým lesom.

 

Podujatia, na ktorých sa organizácia v obci podieľa/ktoré organizuje:

koledovanie „Dobrá novina“

Jasličková pobožnosť

Detský čin pomoci

Cesta rozprávkovým lesom

Deň detí

 

Členovia/výbor:

Vedúci:

PaedDr. Marta Magdinová

 

 

 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Ak potrebujete zistiť, kam patrí aký druh odpadu, poradíme Vám! Pozrite si, prosím, našu príručku k triedeniu odpadu v našej obci.

112 európske číslo tiesňového volania, ktoré môžete volať bezplatne kdekoľvek v EÚ

155 Rýchla zdravotná pomoc

150 Hasiči

158 Polícia

0850 111 313 Linka záchrany - lekár, ktorý poradí, ako poskytnúť prvú pomoc

webygroup

Úvodná stránka